Yok artık. Hırsızlıkta son nokta. Yüksek gerilim hattının demirlerini çaldılar. Muhtar isyan etti: Siz kafayı mı yediniz? Özürlü müsünüz?

Adana’nın Yüreğir ilçesi Akarcalı Mahalle muhtarı Şükrü Dişkaya’nın sosyal medyada yayınladığı video paylaşım rekorları kırdı.

Muhtar Şükrü Dişkaya yüksek gerilim hatlarından bir direğin alt kısımlarındaki taşıyıcı demirlerin çalınmasına isyan etti.

Dişkaya hırsızları kovaladıklarını söyleyerek “Siz kafayı mı yediniz? Özürlü müsünüz?” diye sordu.

Akarcalı Mahalle muhtarı Şükrü Dişkaya şunları söyledi “Enerji SA’nın yüksek gerilim hattının demirlerini çalmışsınız. Hiç mi Allah’tan korkmadınız, bunlar bir devrilse bu bölgede insan kalmaz. Şehirlerarasından olan yüksel gerilim hatlarının demirleri çalınmaya başladı. Bunlar devletimizin yetim hakkıyla yapılıyor. Ya siz bunları nasıl çalarsınız. Aklınızı mı yitirdiniz. Şu an gördüğünüz yüksek gerilim hattının tüm taşıyıcı demirleri çalınmış. Şu an bizim burada olmamız bile tehlikeli. Hırsızlar kaçtı. Ama ya arkadaş kafayı mı yediniz. Özürlü müsünüz? Bunun demiri çalınır mı? Buradan devletin tüm yetkililerine sesleniyorum; burada ana taşıyıcının demirleri çalınmaya başladı. İnsan aptal olur ama bu kadar olmaz.”