Yenidoğanlı Köyü’nde Şenlik Var!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), “Köyde Şenlik Var” Projesi kapsamında Kırşehir’in Boztepe ilçesine bağlı Yenidoğanlı Köyü’nde çocuklarla buluştu.

Yenidoğanlı Köyü’nde Şenlik Var!

Köyde Şenlik Var!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), “Köyde Şenlik Var” Projesi kapsamında Kırşehir'in Boztepe ilçesine bağlı Yenidoğanlı Köyü’nde çocuklarla buluştu. 

ÇYDD Kırşehir Şubesi koordinatörlüğünde Kadıköy şubesinin desteğiyle 23-27 Mayıs tarihleri arasında Yenidoğanlı Köyü çocukları hem eğlenecek hem öğrenecek.

Çocuklar, 5 gün boyunca bilgisayar kullanarak kodlama yapacak, renkli kartlar ve şarkılar eşliğinde İngilizce atölyesine katılacaklar.

Projenin açılış programına, CHP  Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, ÇYDD Kadıköy Şube Başkanı ve Köydeki vatandaşlar katıldı.

Açılışta Konuşan Milletvekili Dr. Metin İlhan;

ÇYDD Kırşehir Gençliği’nin düzenlediği “Köyde Şenlik Var!” projesi kapsamında Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ve Boztepe Belediye Başkanımız Hüseyin Takan ile birlikte Yenidoğanlı köyündeydik. 

Birçok konuda eğitimlerin gerçekleştirildiği bu güzel projenin açılışında bulunmak gurur ve mutluluk vericiydi, genç arkadaşlarımıza ve ÇYDD yöneticilerine teşekkürlerimizi sunarız, ifadelerini kullandı. 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise;

Hepimizin bildiği üzere, hayatını aydınlık ve çağdaş bir Türkiye için adayan, binlerce hastaya ve okula gidemeyen kız çocuklarına, kardelenlere umut olan, Anadolu aydınlanmasının neferi Prof. Dr. Türkan Saylan Tarafından kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, kurulduğu günden bu yana ülkemizin her yerinde, bugün burada olduğu gibi anlamlı ve övgüye değer çalışmalarına davam ediyor.

Anadolu Aydınlanmasının eğitimdeki öncüsü Köy Enstitüleri gibi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği de aynı bilinç, sorumluluk ve dayanışma anlayışıyla çocuklarımıza, gençlerimize ve geleceğimize ışık tutuyor.

23-27 Mayıs tarihlerinde burada yapılacak olan Atölye çalışmalarıyla; seramik taş boyama, okul cephe düzenleme, kütüphane oluşturulması, masal anlatımı, spor faaliyetleri, dil kursları, deney atölyesi, Ziraat Mühendislerimizin koordinesiyle bilimsel-tarımsal faaliyetler, besicilik, Arkeoloji Atölyesi ve benzeri faaliyetlerle İç Anadolu’nun ortasında; Yenidoğanlı’da, Bozkırda kardelenlerin açtığını hep birlikte göstereceğiz; istenildiğinde başaramayacağımız hiçbir şey yok ve güzel günleri hep birlikte öreceğiz.

Bu vesileyle, “Köyde Şenlik Var” programının hazırlanmasında emeği bulunan herkesi canı gönülden kutluyor; bugün burada hayata geçirilen çalışmanın tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum.”dedi