Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Başladı! İŞKUR İlan No, Kontenjan ve Şartlar?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ilanı yayımlandı. İŞKUR ile yapılacak alımlarda kontenjan dağılımı ve başvuru şartları belli oldu. Güvenlik ve Temizlik görevlisi alımı.

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Başladı! İŞKUR İlan No, Kontenjan ve Şartlar?

Sağlık Bakanlığından az önce gelen ilan ile 10 bin İşçi Alımı başvurusu başladı. Başvurular Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirilecek olup İşçi Alımı kontenjan dağılımı ve adaylardan aranan başvuru şartları belli oldu.

Uzun süredir beklenen işçi alımı ilanı İŞKUR üzerinde yayımlanarak başvuru süreci 15 mart 2022 tarihi ile başladı. Adaylar başvurularını sadece İŞKUR resmi İnternet adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak? Kontenjana göre Özel başvuru şartları nelerdir? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

10 Bin İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı:Temizlik Görevlisi 4.032 kişi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 1.452 kişi, Klinik Destek Elemanı (Hastane) 1.844 kişi, Şoför 465 kişi, Elektrikçi (Genel) 642 kişi, İnşaat Boyacısı/Boyacı 245 kişi, Marangoz 106 kişi, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı 537 kişi, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı 435 kişi, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı 242 kişi, İŞKUR Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR ile yayımlanan işçi alımlarına başvurular bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda genel olarak;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak,

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak,

Kadrosuna Göre Başvuru Şartları Nelerdir?

Her pozisyon için adaylardan eğitim veya sertifika gibi nitelikler talep ediliyor. Bu yönde adayların,

Güvenlik Görevlisi (Silahsız) Alımı Şartları: Ortaöğretim Kurumlarının birinden veya Ön Lisans Programlarının Birinden veya lisans bölümlerinin birinden mezun olmak, 5188 Sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun gereğinde geçerliliği devam eden özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak ( Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olan adaylarda başvuru yapabilecekler ), Engelli veya Eski Hükümlü olmamak, Temizlik Görevlisi Alımı Şartları: İlköğretim Kurumlarının birinden ( 5 yıllık ilkokul mezunu ile 8 aylık ilköğretim okulundan 6. 7. ve 8 . sınıfı terk edenler de dahil ) veya ortaöğretim kurumlarının birinden veya ön lisans mezunu programlarının birinden mezun olmak, Lisans mezunu adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir.Şoför Alımı Şartları: Herhangi bir Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak, En az B Sınıfı, C Sınıfı, veya D Sınıfı sürücü belgelerinden ( Manuel Vites ) birine sahip olmak, Elektrikçi Alımı Şartları:Ortaöğretim kurumlarının, Elektrik - Elektronik Teknolojisi alanı ve dallarının birinden veya endüstriyel otomasyon teknolojileri alanının Endüstriyel elektronik dallarının veya dengi alan dalının birinden mezun olmuş olmak, Ön Lisans eğitim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektrik ön lisans programlarından mezun olmuş olmak veya denkliği olmak gereklidir. Klinik Destek Elemanı (Hastane) Alımı Şartları:Ortaöğretim Kurumlarının Sağlık hizmetleri alanı Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyeni dalının birinden mezun olmak.