Milletvekili Dr. Metin İlhan, DSİ Genel Müdürlüğü Siyasi Parti Propagandası Benzeri Üslupla Kırşehir Kamuoyunu Yanıltmaya Çalışıyor!

Milletvekili Dr. Metin İlhan, DSİ Genel Müdürlüğü Siyasi Parti Propagandası Benzeri Üslupla Kırşehir Kamuoyunu Yanıltmaya Çalışıyor!

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ DR. METİN İLHAN DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN SİYASİ PARTİ PROPAGANDASI BENZERİ ÜSLUPLA KIRŞEHİR KAMUOYUNU YANILTMAYA ÇALIŞTIĞINI GÜNDEME GETİRDİ

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, kamu idarelerinde bulunan üst yöneticilerin devletin diline, üslubuna yakışır şekilde bir sorumluluğa sahip olmaları gerektiğini belirterek kamu idarelerinin uygulama ve icraatlarında bu hususa dikkat etmelerinin büyük önem arz ettiğine değindi ve DSİ Genel Müdürlüğünün bu söylemin aksi bir tutum sergilediğini ifade etti ve konuyu TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirerek eleştirilerde bulundu.

İLHAN: "İKTİDARIN 20 YILDIR SÜREN ALGI POLİTİKASININ KAMU İDARELERİNCE DE YAPILIYOR OLMASI İÇLER ACISI BİR TABLOYU ORTAYA KOYMAKTADIR."

İLHAN, iktidarın 20 yıldır süre gelen algı yönetiminin kamuya da sirayet etmiş olmasının korkunç bir tabloyu gözler önüne serdiğine dikkat çekerek eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü:

"DSİ genel müdürlüğünün Kırşehir ve diğer iller ile ilgili kendi web sitesindeki haberlerinde bir siyasi partinin propagandasındakine benzer bir üslup kullanılmakta ve ısrarla yapılan faaliyetler 19 yılla sınırlanarak algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Kırşehirli hemşerilerimiz kendilerinin uzun uzadıya devasa diye söz ettiği yatırımların devasa olmadığını da bilmektedirler."

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR PARTİ DEVLETİ DEĞİLDİR!

Ülkeyi parti devleti haline getirmek isteyen iktidara ve uyguladığı politikalara sert bir şekilde eleştirilerini devam ettiren CHP Milletvekili İLHAN, şu sözlerle konuşmasını noktaladı: "DSİ, öncelikle Kırşehir sınırları içinde yer alan Hirfanlı Barajı'ndan neden büyük bir proje ile Konya'ya sulamada öncelik verildiğini yıllardır kuraklıkla mücadele eden Kırşehirli hemşerilerimize izah etsin. Son olarak şunu söylemek isterim; herkes iyi bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti bir parti devleti değildir o sebeple üst düzey kamu görevlileri bu realiteye uygun davranmak zorundadırlar." dedi