Milletvekili Dr. Metin İlhan: “Çiftçinin emeğini yok saydınız, rantçıya, komisyoncuya teslim ettiniz!”

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN İKTİDARIN RANTÇI VE KOMİSYONCULARI DESTEKLEME STRATEJİSİNİN TÜRK ÇİFTÇİSİNİ TÜCCARIN İNSAFINA TERK ETTİĞİNE DEĞİNDİ

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İLHAN, iktidarın algı yönetimi ile yeni hamleler yapmaya çalıştığına dikkat çekerek TBMM Genel Kurulu'nda TMO tarafından Kırşehir'deki çiftçilere sözde destek olsun diye mesaj atıldığını belirtti ve eleştirilerinde ilk olarak şu sözlere yer verdi:

"TMO, geçen hasat sezonu arpa için belirlediği 1750 liralık fiyatı sebebiyle hiç alım yapamadı. Bu durumu tüccarlar fırsata çevirerek piyasadan arpayı ucuz fiyata topladılar. Şimdi ise çiftçiye tonu 5 bin liradan satmaktalar."

İLHAN: "İKTİDAR KABAHATLERİNİ FARKLI YOLLAR DENEYEREK KAPATMAYA ÇALIŞIYOR."

İLHAN, bugüne kadar her hususta özrü kabahatinden büyük olan iktidarın farklı yollara başvurarak algı politikaları yapmaya çalıştığına vurgu yaparak eleştirilerine şu şekilde devam etti: "İktidar, kabahatlerini algı yaratarak örtmek amaçlı şimdi de dostlar alışverişte görsün diye Kırşehir'de yeşil mercimek, ay çiçeği ve nohuta sözde %75 tohum hibe desteği vereceğini tüm çiftçilere mesaj atarak duyurmuştur. Ancak işin aslı öyle değildir maalesef. Destek diye belirlenen rakam Kırşehir'in bir ilçesindeki destek ihtiyacının yarısını bile karşılamamaktadır."

İKTİDAR 5'Lİ OLİGARK İÇİN SAĞLADIĞI RANTI ARTIK SONLANDIRSIN! Son olarak İLHAN, iktidarın bugüne değin kendi yandaşlarına sağladığı rantı bir an önce bitirmesi gerektiğinin altını çizdi ve şu sözlerle konuşmasını noktaladı:

"Bakınız, çiftçimiz önümüzdeki hafta gübre atacak ama rekor üstüne rekor tazeleyen üretim maliyetleri ile nasıl verim alacak, nasıl rekolteyi yükseltecek. İktidar, zenginlik ve şatafatta yabancı eş değerlerini aratmayan 5'li oligarka sağladığı rantı artık biraz kessin lütfen. Zira Türk çiftçisinin dayanacak gücü kalmadı."