Milletvekili Dr. Metin İlhan, Bir an önce toplumun önüne sürdüğünüz Hazine Bakanı'nın anlamsız toplantılarını bir kenara bırakın ve vatandaşın sorununu çözün!

Milletvekili Dr. Metin İlhan, Bir an önce toplumun önüne sürdüğünüz Hazine Bakanı'nın anlamsız toplantılarını bir kenara bırakın ve vatandaşın sorununu çözün!

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ DR. METİN İLHAN İKTİDARIN YANLIŞ ENERJİ POLİTİKALARININ HALKI PAHALI ENERJİYE MAHKUM ETTİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ 

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, ülkenin yenilenebilir, doğal çevreye zararsız onca enerji kaynağı varken AKP'nin şuursuzca yaptığı özelleştirmeler ve yanlış finansman kurguları sonucunda ülkenin; kalitesiz, üretimi ve tedariki sorunlu, pahalı enerjiye muhtaç bırakıldığını gündeme getirerek vatandaşı da mağdur eden söz konusu duruma ilişkin sert eleştirilerde bulundu.

İLHAN: "İKTİDAR HALKA OLUMSUZ YANSIYAN HER TÜRLÜ DURUMDAN VE HALKIN TEPKİSİNİ ANLAMAKTAN ÇOK UZAK!"

İLHAN, iktidarın halkı son derece mağdur eden ve halka ciddi olumsuz yansımaları olan her türlü durumdan uzak olduğunu belirterek yüksek elektrik ve doğalgaz fiyatları hususunda ülkenin her bölgesi gibi Kırşehir'de de halkın söz konusu fiyat artışlarından şikayetçi olduğunu ifade ederek şu eleştirilerde bulundu:

"Sizler hükümet mensupları olarak toplumun içine çıkmadığınız için vatandaşlarımızın tepkilerinden de ne yazık ki çok uzaksınız. Seçim bölgem olan Kırşehir'de işçisinden memuruna, sanayicisinden küçük esnafına herkes ama herkes feryat ediyor yüksek elektrik ve doğalgaz fiyatları yüzünden."

İKTİDAR, HAZİNE BAKANININ İÇERİĞİ BOŞ TOPLANTILARINI BİR KENARA BIRAKIP İVEDİLİKLE ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ FAHİŞ ZAMLARI GERİ ÇEKMELİDİR.

CHP Milletvekili İLHAN, enerji alanında yapılan fahiş zamların bir an önce geri çekilmesi gerektiğine vurgu yaparak şu sözlerle eleştirilerini noktaladı:

"Bir önceki elektrik faturası 5 bin lira olan Kırşehirli esnafımız "Diğer faturamın 12 bin liraya yükselmesini lütfen bana biri açıklasın" diyor. hükümetin süregelen ekonomik krizler sonucu zaten ayakta durmakta zorlanan vatandaşlarımız için hazine bakanının içeriği boş toplantılarını bir kenara bırakıp acilen enerji alanında yaptıkları fahiş zamları geri almaları sadece kendi istikballeri için değil, ülkemizin istikbali için de büyük önem arz etmektedir."