Kırşehir Çevreyolu ve Hızlı Tren Projesi Hayaldi Yalan Oldu!

Kırşehir Çevreyolu ve Hızlı Tren Projesi Hayaldi Yalan Oldu!

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan hem Çevreyolu için hem de hızlı tren için sürekli TBMM’de gerek soru önergesi vererek gerekse de kürsüden konuşma yaparak Kırşehirliler için çok önemli bu iki sorunu sürekli dile getirmektedir.


Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri-Ankara Hızlı Tren Hattı temel atma töreni için Kayseri’ye gelmişti.
Kırşehir’den geçmesi beklenen tren yolunun temel atma töreninde tren yolu güzergahının resmi olarak açıklanması esnasında ilimiz Kırşehir’in güzergah içerisinde olmaması Kırşehir kamuoyunda hayal kırıklığına neden olurken vatandaşlarımızın da şiddetli tepkisine neden oldu.

Seçilmiş AKP’li siyasilerin yıllardır sadece vaatlerde bulunup konuyla ilgili şu ana kadar hiçbir girişimde bulunmadıklarının sonucu olarak da tren yolu güzergahının resmen açıklanması ile Kırşehir’in güzergah dışarısında kalmasının tarihi bir hezeyan olduğunu söyleyen CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
” Sn. Bakan Adil Karaismailoğlu, yıllardır Hükümet’inizin birçok üst düzey yetkilisi Kırşehir’i hızlı tren sözü ile kandırdı! Bu projeye Kırşehir hattı verilmesi maaliyeti çok azaltacak olmasına rağmen Kırşehir’i yine siyasi saiklerle cezalandırdınız!!!
Ama korktuğunuz başınıza gelecek. Demokrasi gazisi Kırşehir, seçimlerde kendisine reva görülen bu ikircikli tavrın hesabını soracak ve Kırşehirlilerin yüzüne bakamayacak duruma geleceksiniz!!! ” dedi.