Hastane önünde bulunan köprülü üst geçide ters şeritten girince facianın eşiğinden dönüldü

Hastane önünde bulunan köprülü üst geçide ters şeritten girince facianın eşiğinden dönüldü

Edinilen bilgiye göre 40 DZ 404 plakalı araç sahibi köprülü üst üst geçidin Ankara tarafı hemen bitiminde yer alan Altıparmaklar opet servisinden yakıt aldı. Daha sonra girilmesi yasak olan Kayseri  – Ankara istikameti trafik akışının olduğu köprüye tersten girerek kayseri istikametine ilerlemeye başladı.  Karşılarından ters istikimatten otomobilin geldiğini gören sürücüler kısa süreli panik yaşarken bir çok sürücü kafa kafaya çarpışmaktan  son anda kurtuldu. Kestirmeden gideyim diye girdiği ters şeritte gidemeyejceğini ve büyük bir kazaya sebebiyet verecegini anlayan sürücü ve yanındakiler aracı sağ serite çekerek gelenlere el kol isaretleri ile durmalarını yada diğer seritten gitmelerini işaret ettiler. Doğru istikamete dönmek için trafiğin azalmasını beklerken yapılan işaretleri geç farkeden bir beton mikseri duramayarak son anda otomobile vurdu. Ani fren yapan beton mikserine de arkadan gelen lüks bir araç çarptı. Mikser sürücüsü, yıllardır şoförüm hayatimda ilk defa böyle biseyle karşılaştım önce hayal görüyorum sandım sonra baktım gerçektende şeridimden bir araba geliyor hemen frene bastım ama yinede kurtaramadım. Ani fren olunca arkadanda bir araç bize vurdu bunla gecmis olsun.” dedi.

Vatandaşların araması ile olay yerine gelen polislerin başarılı müdahaleleri sayesinde başka kazalar yaşanmadan trafik kontrol altına alınırken trafiğin tek şeritli olarak akması sağlandı.

Araçların çekilmesiyle trafik normale dönerken, Kırşehir’de zincirleme yaşanabilecek büyük bir kazanın ve büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Kazada ölen yada yaralanan olmaması ise yüreklere su serpti.

Polis ekipleri kaza ile ilgili tahkikat başlattı.