Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir olayında kan donduran itiraf!

Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir olayında kan donduran itiraf!

Kırşehir’de, vahşice katledilen ve cesedi Kızılırmak’ta bulunan 18 yaşındaki Şeyma Demir’in tutuklanan katil zanlısı güvenlik görevlisi Sami Aydoğan, genç kıza cinsel istismarda bulunduktan sonra öldürdüklerini itiraf etti. Öldürülüp Kızılırmak'a atılan erkek arkadaşının cesedi ise hala aranıyor.

Kırşehir’de, cesedi elleri arkadan kelepçeli olarak Kızılırmak’ta bulunan üniversite öğrencisi Şeyma Demir’in (18) katil zanlısı olarak tutuklanan, Kırşehir Asri Mezarlığında görev yaptığı öğrenilen güvenlik görevlisi Sami Aydoğan suçlarını itiraf etti. Şefik Ekici ise suçlamaları reddetti. Aydoğan’ın ifadesine göre, Ağbayır mevkiindeki ormanlık alana giderek alkol almaya başlayan 2 güvenlik görevlisi, Hasan Aydoğan (21) ve evlilik planları yaptığı Şeyma Demir’in (18) bölgeye geldiğini görünce, yanlarına gidip, silahlarını göstererek kendilerini polis olarak tanıttı.

İki gence, ‘gözaltına alındıklarını’ söyleyerek ters kelepçe takıp, kendi otomobillerine alan güvenlik görevlileri, kent merkezine bağlı kortulu’ köyü yakınlarında ki Kızılırmak kıyısına götürdü. Burada alkol almaya devam eden 2 güvenlik görevlisi, iddiaya göre cinsel istismarda bulundukları genç kızı, ensesinden tek kurşunla vurarak öldürüp, Kızılırmak’a attı. Ardından Hasan Aydoğan’ı da karnından vurup öldüren güvenlik görevlileri, Aydoğan’ın cesedini de yine Kızılırmak’a attı.

Demir’e tecavüz edip öldürdüğünü itiraf eden Sami Aydoğan’ın delilleri yok etmek için cinayetin ardından otomobilini yıkattığı ortaya çıktı. Genç kızın cesedinin, montunun içinde oluşan hava kabarcıkları sayesinde su yüzüne çıktığı ve kıyıya vurduğu belirtilirken, karnından vurulduğu için vücuduna su dolduğu ve bu yüzden cesedi ırmak dibine çöktüğü tahmin edilen Hasan Aydoğan’ı ise arama çalışmaları sürüyor.

Hasan Aydoğan’ın acılı babası Sedat Aydoğan ise cigerim yanıyor diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Acılarının her geçen saat dahada büyüdüğünü ifade eden Aydoğan, arama kurtarma faaliyetlerine katılan ekip sayısının çoğaltılarak biran önce oğlunun cesedinin bulunmasını üzerine toprağını atarak oğlunun yerini belirlemek istediğini ifade ediyor.