“Bir Ruhtur Çanakkale” Yağlı Boya Resim Sergisi Açıldı

“Bir Ruhtur Çanakkale” Yağlı Boya Resim Sergisi Açıldı

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezine bağlı 49 kursiyerin 6 aylık çalışması sonucunda, 49 parçadan oluşan Atatürk temalı muhteşem portrenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı, Osman Uçar, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Aile Yaşam Merkezi Kursiyerleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta Konuşan, Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan:

Harika bir eser ve Harika bir ekip çalışması!

Bu özel günde böyle bir portrenin açılışında bulunmak şahsım adıma büyük onur verici bir şey..

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi Kursiyerlerimiz’in yapmış olduğu Çanakkale ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk temalı Portenin açılışını gerçekleştirdik..

Bu güzel eserde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık! şeklinde konuştu.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’da sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yaptı:

BİR RUHTUR ÇANAKKALE!

Bir Ruhtur Çanakkale Projemiz kapsamında 49 kursiyerimizin 6 aylık bir çalışma sonunda hazırladıkları Dev Tablomuzun Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde yapılan gösterim-açılışı bugün gerçekleştirildi.

49 parçadan oluşan Tablomuzun yapımında emeği bulunan tüm kursiyerlerimizi kutluyorum.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını bir kez daha kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum, ifadelerini kullandı.